Antykwariat Troszkiewiczow

Historia Antykwariatu Troszkiewiczów rozpoczęła się blisko 70 lat temu. W 1938 roku Filip Troszkiewicz otworzył pierwszy Antykwariat.
Działalność punktu przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie przerwał w 1939 roku wybuch II wojny światowej.
Wraz z końcem wojny i powrotem do Warszawy w marcu 1945 roku Antykwariat wznowił swoją działalność w punkcie przy ulicy Marszałkowskiej 99 w odbudowanym lokalu kamienicy Spiessa, następnie w związku z kolejnymi etapami przebudowy powojennej Warszawy przy ulicy Lwowskiej 19, od 1968 przy ulicy Pięknej 54, a od 1998 przy Wspólnej 51 i Pięknej 54 (filia) w Warszawie, gdzie nieprzerwanie, prowadzony przez trzecie już pokolenie Troszkiewiczów działa do dziś.
Od początku istnienia nasz Antykwariat oferował swoim klientom książki polskie i obcojęzyczne. Posiadamy duży wybór książek naukowych z zakresu nauk humanistycznych i ścisłych na poziomie akademickim. Historia literatury, historia sztuki, filozofia, poezja czy varsaviana to tylko niektóre z naszych działów. Jesteśmy również jednym z niewielu warszawskich antykwariatów w którym znaleźć można ogromny wybór książek z matematyki, fizyki, medycyny i chemii. Posiadamy także książki stare i historyczne grafiki.
Idąc z „duchem czasu” stworzyliśmy naszym klientom możliwość wyszukiwania i kupna oferowanych przez nas książek za pomocą strony internetowej, dzięki której wysłane do nas zamówienia realizujemy w najdalszych nawet zakątkach świata.
Kupujemy książki także w domu klienta.
Zapraszamy do odwiedzenia naszych Antykwariatów od poniedziałku do soboty, kupujemy i sprzedajemy ciekawe książki.